hero background

Blog

Inne gry

Warcaby- zasady, teoria

20 kwietnia 2018, Author: admin

szlifierka cnc
Na równi z szachami znaną grą planszową, która w swojej kategorii uznawana jest za zdecydowaną podstawę uznaje się warcaby. Ten rodzaj ciekawego zajęcia zmuszającego ludzki umysł do intensywnego wysiłku intelektualnego stworzony został w dwunastym stuleciu. Z informacji utrwalonych na kartach historycznych wynika, że pierwsze warcaby były znane rzekomo w dawnej Francji, a ściślej przede wszystkim na jej południowych fragmentach. Niektóre źródła podają zaś, że ojczyzną warcabów dobrze dziś każdemu z nas znanych jest Hiszpania.
Pojęcie warcaby nie jest terminem jednoznacznym, a wynika to głównie z tego względu, że gra ta dysponuje szeregiem wielorakich typów i odmian. Niektóre z nich są wręcz określane mianem dyscyplin sportowych. Przykładem są warcaby polskie, jakie inaczej nazywa się warcabami stupolowymi bądź międzynarodowymi. Generalnie granie w warcaby opiera się na wykorzystaniu specjalnego pola, jakie określa się specjalistycznie warcabnicą i które dysponuje sześćdziesięcioma czterema polami. Nierzadko warcabnica jest zastępowana przez szachownicę. W grze stosuje się dwadzieścia cztery pionki, z czego każdy z gracz ma po dwanaście sztuk. Pierwszy program komputerowy bazujący na grze w warcaby został natomiast opracowany przez Johnathana Schaeffera i miało to miejsce w dniu 19 lipca 2007 roku, kiedy to opublikował on najnowsza wersję Chinook będącą pełnym, kompleksowym rozpracowaniem angielskich warcabów.
tkaniny na metry
Obecnie wyróżnia się niesamowicie rozległy zakres odmian warcabów klasycznie znanych. Istnieje podział w zależności od wielorakich czynników, w tym zwłaszcza rozmiarów planszy – między osiem a dwanaście pól czy to długości, czy też szerokości, w oparciu o sposób przemieszczania się damki, zasady bicia czy ogólną liczbę pionków przypadających na pojedynczego zawodnika. http://www.elstyk.com/category/transformatory-transformatory-separacyjne-to