Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

W środę, 20 września 2017 roku, uczniowie klasy gimnazjalnej IIID wraz z wychowawczynią, panią Anną Korniłowicz, udali s...

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

W dniu 18 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, włączyli się po raz kolejny w ogólnopolską ak...

Noc Kultury - maraton poezji

Noc Kultury - maraton poezji

Sobotnia Noc Kultury, 16 września 2017 roku, „Kaliszanie piszący pod wrześniowym niebem Zagorzynka” przygotowana i zreal...

moduly-user-1 01moduly-user-1 02moduly-user-1 03

 


SZKOŁA PODSTAWOWA

I. Klasa 4a – mgr Ewa Przetakiewicz

  1. Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa
  2. Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
  3. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)
  4. Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród
  5. Joanna Olech, Dynastia Miziołków
  6. Wybrane podania i legendy polskie
  7. Wybrane baśnie polskie i europejskie

II. Klasa 4b – mgr Paweł Grudziński

  1. Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa
  2. Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
  3. René Goscinny, Jean Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)
  4. Joanna Olech, Dynastia Miziołków
  5. Wybrane podania i legendy polskie
  6. Wybrane baśnie polskie i europejskie
  7. Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród
  8. Michael Ende, Momo

III. Klasa 4c – mgr Jakub Pokojowczyk

  1. Jan Brzechwa, Akademia pana Kleksa
  2. Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Szkoła latania (komiks)
  3. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé, Mikołajek (wybór opowiadań)
  4. Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród
  5. Joanna Olech, Dynastia Miziołków
  6. Wybrane podania i legendy polskie
  7. Wybrane baśnie polskie i europejskie

IV. Klasa 5a – mgr Paweł Grudziński

  1. Ferenc Molnar, Chłopcy z Placu Broni
  2. Michael Ende, Nie kończąca się historia ( fragmenty)
  3. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy
  4. Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
  5. Jan Parandowski, Mitologia (wybór)
  6. Frances Hodgson Burnett, Tajemniczy ogród

V. Klasa 5b – mgr Ewelina Majewska

  1. Ferenc Molnár, Chłopcy z Placu Broni
  2. Bolesław Prus, Katarynka
  3. Jadwiga Korczakowska, Spotkanie nad morzem
  4. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy

VI. Klasa 6a – mgr Agnieszka Naskręcka

  1. Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
  2. Edward Niziurski, Sposób na Alcybiadesa
  3. Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy
  4. Charles Dickens, Opowieść wigilijna

VII. Klasa 6b – mgr Ewelina Majewska

  1. Irena Jurgielewiczowa, Ten obcy
  2. Charles Dickens, Opowieść wigilijna
  3. Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy
  4. Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy

VIII. . Klasa 7a – mgr Paweł Grudziński

  1. Charles Dickens, Opowieść wigilijna
  2. Aleksander Fredro, Zemsta
  3. Adam Mickiewicz, Dziady cz. II
  4. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis
  5. Henryk Sienkiewicz, Latarnik
  6. Stefan Żeromski, Siłaczka
  7. Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze
  8. Nancy H. Kleinbaum, Stowarzyszenie Umarłych Poetów

IX. Klasa 7b – mgr Ewa Przetakiewicz

  1. Aleksander Fredro, Zemsta
  2. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis
  3. Henryk Sienkiewicz, Latarnik
  4. Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze
  5. Nancy H. Kleinbaum, Stowarzyszenie Umarłych Poetów
  6. Charles Dickens, Opowieść wigilijna

X. Klasa 7c – mgr Ewa Przetakiewicz

  1. Aleksander Fredro, Zemsta
  2. Henryk Sienkiewicz, Quo vadis
  3. Henryk Sienkiewicz, Latarnik
  4. Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze
  5. Nancy H. Kleinbaum, Stowarzyszenie Umarłych Poetów
  6. Charles Dickens, Opowieść wigilijna

GIMNAZJUM

I. Klasa IIA – mgr Ewelina Majewska

  1. Adam Mickiewicz, Dziady cz. II
  2. Juliusz Słowacki, Balladyna
  3. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
  4. Aleksander Fredro, Zemsta
  5. Wybór nowel pozytywistycznych:
    • Henryk Sienkiewicz, Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
    • Bolesław Prus, Kamizelka
    • Maria Konopnicka, Mendel Gdański, Miłosierdzie gminy, Dym

II. Klasa IIB – mgr Ewa Przetakiewicz

  1. Adam Mickiewicz, Dziady cz. II
  2. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
  3. Wybór nowel pozytywistycznych:
    1. Henryk Sienkiewicz, Latarnik
    2. Bolesław Prus, Kamizelka
    3. Maria Konopnicka, Miłosierdzie gminy
  4. Stefan Żeromski, Siłaczka
  5. Antoine de Saint-Exupèry, Mały Książę

III. Klasa IIC – mgr Agnieszka Naskręcka

  1. Adam Mickiewicz, Dziady cz .II
  2. Juliusz Słowacki, Balladyna
  3. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
  4. Aleksander Fredro, Zemsta
  5. Wybór nowel pozytywistycznych:
    1. Henryk Sienkiewicz, Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
    2. Bolesław Prus, Kamizelka
    3. Maria Konopnicka, Mendel Gdański, Miłosierdzie gminy, Dym

IV. Klasa IID – mgr Agnieszka Naskręcka

  1. Adam Mickiewicz, Dziady cz .II
  2. Juliusz Słowacki, Balladyna
  3. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
  4. Aleksander Fredro, Zemsta
  5. Wybór nowel pozytywistycznych:
    1. Henryk Sienkiewicz, Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela
    2. Bolesław Prus, Kamizelka
    3. Maria Konopnicka, Mendel Gdański, Miłosierdzie gminy, Dym

V. Klasa IIIA – mgr Jakub Pokojowczyk

  1. Gabriela Zapolska, Moralność pani Dulskiej
  2. Zofia Nałkowska, Medaliony (wybór opowiadań)
  3. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
  4. Ida Fink, Wariat, Zabawa w klucz
  5. Sławomir Mrożek, Lolo, Wesele w Atomicach

VI. Klasa IIIB – mgr Jakub Pokojowczyk

  1. Gabriela Zapolska, Moralność pani Dulskiej
  2. Zofia Nałkowska, Medaliony (wybór opowiadań)
  3. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
  4. Ida Fink, Wariat, Zabawa w klucz
  5. Sławomir Mrożek, Lolo, Wesele w Atomicach

VII. Klasa IIIC – mgr Anna Korniłowicz

  1. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
  2. Zofia Nałkowska, Medaliony
  3. Homer, Iliada
  4. Sofokles, Antygona
  5. Henryk Sienkiewicz, Latarnik
  6. Sławomir Mrożek, Wesele w Atomicach

VIII. Klasa IIID – mgr Anna Korniłowicz

  1. Aleksander Kamiński, Kamienie na szaniec
  2. Zofia Nałkowska, Medaliony
  3. Homer, Iliada
  4. Sofokles, Antygona
  5. Henryk Sienkiewicz, Latarnik
  6. Sławomir Mrożek, Wesele w Atomicach

left erasmus plusleft etwinningleft szkola zdrowieleft oferta szkolawolontariat z klasa

dyplom m

sus-pop-m

Scan0003

Srebrny-Certyfikat-s

solidarna szkola mm

DSC 0112 pop1

logo lepsza skola2

dobrz zaprojektowany

DSC 5289 m

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail:zespolszkol7@wp.pl

zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacjeinformacje nadanie imieniainformacje prezent podst
informacje prezent gimnaz

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

instaling certyfikat dla szkoly 5 edycja

prawo wzor rozwoj

pro familia log mmm

CEO

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

Początek strony

tlo new www 2015 j3