Z OSTATNIEJ CHWILI

/aktualnosci/1515-komunikat-zimowa-przerwa-świąteczna.html

Komunikat - zimowa ...

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 7 w Kaliszu informuje, iż w dniach 22-24.12.2014r. oraz 29-31.12.2014r. ...

/aktualnosci/1517-boże-narodzenie-w-grecji.html

Boże Narodzenie w Grecji

Przez ostatni miesiąc grupa wychowanków świetlicy, uczniowie klasy 3a i 3b szkoły podstawowej, ...

/aktualnosci/1518-poetycko-o-historii-kalisza.html

Poetycko o historii ...

We wtorek, 16 grudnia 2014 roku, uczniowie klasy IB gimnazjum pod opieką wychowawcy, pana Jakuba ...

moduly-user-1 01moduly-user-1 02moduly-user-1 03

Lista lektur z języka polskiego dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum na rok szkolny 2014/2015

 


SZKOŁA PODSTAWOWA

I. Klasa 4a – wychowawca: mgr Paweł Grudziński

  1. Carlo Collodi, „Pinokio"
  2. Clive Staples Lewis, „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa"
  3. Jan Brzechwa, „Akademia pana Kleksa"
  4. Michael Ende, „Niekończąca się historia"
  5. Frances Hodgson Burnett, „Tajemniczy ogród".

II. Klasa 4b – wychowawca: mgr Małgorzata Dorota Nowicka

  1. Carlo Collodi, „Pinokio"
  2. Ferenc Molnár, „Chłopcy z Placu Broni"
  3. Jan Brzechwa, „Akademia pana Kleksa"
  4. Astrid Lindgren, „Bracia Lwie Serce"
  5. Frances Hodgson Burnett, „Tajemniczy ogród".

III. Klasa 5a – wychowawca: mgr Katarzyna Antczak

  1. Henryk Sienkiewicz, „W pustyni i w puszczy"
  2. Ferenc Molnár, „Chłopcy z Placu Broni"
  3. Jadwiga Korczakowska, „Spotkanie nad morzem"
  4. Bolesław Prus, „Katarynka"
  5. Edmund Niziurski, „Sposób na Alcybiadesa".

IV. Klasa 5b – wychowawca: mgr Ewelina Majewska

  1. Henryk Sienkiewicz, „W pustyni i w puszczy"
  2. Ferenc Molnár, „Chłopcy z Placu Broni"
  3. Jadwiga Korczakowska, „Spotkanie nad morzem"
  4. Bolesław Prus, „Katarynka"
  5. Edmund Niziurski, „Sposób na Alcybiadesa".

V. Klasa 6a – wychowawca: mgr Arleta Heresztyn

  1. Edmund Niziurski, „Sposób na Alcybiadesa"
  2. Charles Dickens, „Opowieść wigilijna"
  3. Kornel Makuszyński, „Szatan z siódmej klasy"
  4. Irena Jurgielewiczowa, „Ten obcy".

VI. Klasa 6b – wychowawca: mgr Ewa Przybyła

  1. Irena Jurgielewiczowa, „Ten obcy"
  2. Charles Dickens, „Opowieść wigilijna"
  3. Kornel Makuszyński, „Szatan z siódmej klasy"
  4. Seweryna Szmaglewska, „Czarne Stopy".

GIMNAZJUM

I. Klasa IA – wychowawca: mgr Ewa Przetakiewicz

  1. Jan Parandowski, „Mitologia" (wybrane mity)
  2. „Biblia" (teksty wybrane – fragmenty)
  3. Henryk Sienkiewicz, „Quo vadis"
  4. Molier, „Skąpiec"
  5. Sofokles, „Antygona".

II. Klasa IB – wychowawca: mgr Jakub Pokojowczyk

  1. Antoine de Saint-Exupèry, „Mały Książę"
  2. Sofokles, „Antygona"
  3. Henryk Sienkiewicz, „Quo vadis"
  4. William Szekspir, „Romeo i Julia"
  5. Molier, „Skąpiec"
  6. Wybrane fragmenty „Biblii" oraz „Mitologii" – podręcznik.

III. Klasa IC – wychowawca: mgr Agnieszka Kozica

  1. Jan Parandowski, „Mitologia" (wybrane mity)
  2. „Biblia" (teksty wybrane – fragmenty)
  3. Henryk Sienkiewicz, „Quo vadis"
  4. Molier, „Skąpiec"
  5. Sofokles, „Antygona"
  6. William Szekspir, „Romeo i Julia".

IV. Klasa ID – wychowawca: mgr Małgorzata Brzeziańska

  1. Jan Parandowski, „Mitologia" (wybór mitów)
  2. „Biblia" (teksty wybrane – fragmenty)
  3. Henryk Sienkiewicz, „Quo vadis"
  4. Sofokles, „Antygona"
  5. Molier, „Skąpiec".

V. Klasa IIA – wychowawca: mgr Agnieszka Naskręcka

  1. Barbara Rosiek, „Pamiętnik narkomanki"
  2. Stefan Żeromski, „Syzyfowe prace"
  3. Aleksander Fredro, „Zemsta"
  4. Adam Mickiewicz, „Dziady" cz. II
  5. Juliusz Słowacki, „Balladyna"
  6. Stefan Żeromski, „Siłaczka"
  7. Henryk Sienkiewicz, „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela".

VI. Klasa IIB – wychowawca: mgr Paweł Zawadzki

  1. Aleksander Fredro, „Zemsta"
  2. Stefan Żeromski, „Syzyfowe prace"
  3. Adam Mickiewicz, „Dziady" cz. II
  4. William Szekspir, „Romeo i Julia"
  5. Antoine de Saint-Exupèry, „Mały Książę".

VII. Klasa IIC – wychowawca: mgr Beata Gościniak

  1. Stefan Żeromski, „Syzyfowe prace"
  2. Aleksander Fredro, „Zemsta"
  3. Adam Mickiewicz, „Dziady" cz. II
  4. Stefan Żeromski, „Siłaczka"
  5. Henryk Sienkiewicz, „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela".

VIII. Klasa IID – wychowawca: mgr Iwona Ignaczak

  1. Aleksander Fredro, „Zemsta"
  2. Stefan Żeromski, „Syzyfowe prace"
  3. Adam Mickiewicz, „Dziady" cz. II
  4. William Szekspir, „Romeo i Julia"
  5. Antoine de Saint-Exupèry, „Mały Książę".

IX. Klasa IIIA – wychowawca: mgr Wioletta Janiszewska

  1. Homer, „Iliada"
  2. Aleksander Kamiński, „Kamienie na szaniec"
  3. Zofia Nałkowska, „Medaliony"
  4. Henryk Sienkiewicz, „Latarnik"
  5. Sofokles, „Antygona".

X. Klasa IIIB – wychowawca: mgr Jarosław Majewski

  1. Aleksander Kamiński, „Kamienie na szaniec"
  2. Gabriela Zapolska, „Moralność pani Dulskiej"
  3. Dorota Terakowska, „Ono"
  4. Zofia Nałkowska, „Medaliony"
  5. Sławomir Mrożek, „Lolo"
  6. Ida Fink:
    1. „Wariat"
    2. „Zabawa w klucz".

XI. Klasa IIIC – wychowawca: dr Paweł Sobczak

  1. Aleksander Kamiński, „Kamienie na szaniec"
  2. Gabriela Zapolska, „Moralność pani Dulskiej"
  3. Dorota Terakowska, „Ono"
  4. Zofia Nałkowska, „Medaliony"
  5. Sławomir Mrożek, „Lolo"
  6. Ida Fink:
    1. „Wariat"
    2. „Zabawa w klucz".

XII. Klasa IIID – wychowawca: mgr Anna Korniłowicz

  1. Homer, „Iliada"
  2. Aleksander Kamiński, „Kamienie na szaniec"
  3. Zofia Nałkowska, „Medaliony"
  4. Henryk Sienkiewicz, „Latarnik"
  5. Sofokles, „Antygona".

right-column 19etwinnig 22right-column 20kolumna-right 14

sus-pop-m

Scan0003

wzor-na-rozwoj

Odwiedziło nas:

1949620
Dzisiaj
336

Your IP: 54.205.241.107

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

right-column 07
baner-right 06
baner-right 07right-column 11baner-right 08blog-film 14baner-right 13right-column 17

kolumna-right 04
kolumna-right 06
kolumna-right 08
kolumna-right 12

b-jaszka-filmy

szkola-demokracji-zmieniamy-szkole

eu-wsrod-nas-film

CEO

logopoczytaj

wf-z-klasa

wzor-na-rozwoj-white

slady-przeszlosci-white

samorzad-uczniowski-white

ok-white

loga-ceosolidarna-szkola

Początek strony