Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

W środę, 20 września 2017 roku, uczniowie klasy gimnazjalnej IIID wraz z wychowawczynią, panią Anną Korniłowicz, udali s...

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

W dniu 18 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, włączyli się po raz kolejny w ogólnopolską ak...

Noc Kultury - maraton poezji

Noc Kultury - maraton poezji

Sobotnia Noc Kultury, 16 września 2017 roku, „Kaliszanie piszący pod wrześniowym niebem Zagorzynka” przygotowana i zreal...

moduly-user-1 01moduly-user-1 02moduly-user-1 03

W poniedziałek, 4 września 2017 roku, o godzinie 9.00 sala gimnastyczna naszej szkoły wypełniła się uczniami szkoły podstawowej i ich rodzicami. W pierwszy dzień zajęć dzieci z klas II przedstawiły sztukę „Jasia i Małgosi powrót do szkoły”. Autorem scenariusza był pan Paweł Grudziński, a o dobre przygotowanie uczniów zadbały panie: Alicja Jakubowska, Róża Kledecka, Ilona Ozimek i Ewa Szyszka. Natomiast godzinę później uczniowie drugich klas gimnazjum zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem pani Agnieszki Naskręckiej, pani Karoliny Prętczyńskiej i pana Pawła Zawadzkiego. Wszyscy artyści zebrali brawa i dowody sympatii ze strony publiczności. 

O oprawę muzyczną przedstawień zadbał pan Wojciech Rektor, a scenografię przygotowała pani Magdalena Molczyk - Magdańska.

O nowych zadaniach w nadchodzącym roku szkolnym, ciekawych wydarzeniach, projektach, innowacjach opowiedziała pani dyrektor Beata Prus, która w szczególny sposób powitała nowych uczniów. Wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny towarzyszyli również wyjątkowi goście: Skarbnik Miasta Kalisza – pani Irena Sawicka, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza – pan Zbigniew Włodarek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalisza – pan Edward Prus, proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Zagorzynku, ksiądz Robert Lewandowski, Prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz – pani Elżbieta Stadtműller, publicysta i literat – pan Andrzej Zmyślony, członek Rady Osiedla Zagorzynek -  pan Tadeusz Kurdyk oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Kinga Obała.

Wszyscy uczniowie w strojach galowych pięknie prezentowali się w murach szkoły i z niecierpliwością oczekiwali informacji na temat przydziału wychowawstw i sal lekcyjnych, bowiem dalsza część uroczystości odbywała się właśnie w klasach.

Początek września to nie tylko rozpoczęcie nauki, to również wspomnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości  rocznicowe odbyły się 1 września przed tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku kaliskiego Ratusza. Hołd poległym oddała także delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym oraz opiekunką, panią Wiolettą Janiszewską.

left erasmus plusleft etwinningleft szkola zdrowieleft oferta szkolawolontariat z klasa

dyplom m

sus-pop-m

Scan0003

Srebrny-Certyfikat-s

solidarna szkola mm

DSC 0112 pop1

logo lepsza skola2

dobrz zaprojektowany

DSC 5289 m

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail:zespolszkol7@wp.pl

zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacjeinformacje nadanie imieniainformacje prezent podst
informacje prezent gimnaz

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

instaling certyfikat dla szkoly 5 edycja

prawo wzor rozwoj

pro familia log mmm

CEO

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

Początek strony

tlo new www 2015 j3