Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

W środę, 20 września 2017 roku, uczniowie klasy gimnazjalnej IIID wraz z wychowawczynią, panią Anną Korniłowicz, udali s...

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

W dniu 18 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, włączyli się po raz kolejny w ogólnopolską ak...

Noc Kultury - maraton poezji

Noc Kultury - maraton poezji

Sobotnia Noc Kultury, 16 września 2017 roku, „Kaliszanie piszący pod wrześniowym niebem Zagorzynka” przygotowana i zreal...

moduly-user-1 01moduly-user-1 02moduly-user-1 03

W dniu 14 czerwca 2017 roku w kaliskim ratuszu odbyło się podsumowanie kolejnej edycji konkursu „Ad fontes. Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”. W tym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Kalisza i powiatu kaliskiego musieli zmierzyć się z trzema z pięciu zagadnień przedstawionych przez głównego organizatora konkursu – Archiwum Państwowe w Kaliszu.

Zaproponowane tematy dotyczyły 100. rocznicy internowania legionistów w Szczypiornie, cmentarza żydowskiego przy ul. Podmiejskiej, obiektów sportowych i prasy regionu kaliskiego z lat 1945-1989 oraz osoby Stefana Szolc - Rogozińskiego. Z tym trudnym zadaniem wspaniale poradziła sobie uczennica klasy IID naszego gimnazjum, Julia Nowak, która zdobyła Nagrodę Prezydenta miasta Kalisza w kategorii szkół gimnazjalnych. Julia wykonała m.in. piękny obelisk upamiętniający legionistów i album o żydowskim cmentarzu. W tej samej kategorii wyróżnienie zdobył uczeń klasy IA, Jan Wasilkowski, który jeden z tematów opracował w formie starego wydania gazety.

Kaliski konkurs utrzymuje stale wysoki poziom zarówno merytoryczny jak i artystyczny, tym bardziej więc cieszą nas sukcesy naszych uczniów. Nagrodzone prace powstały pod opieką pani Wioletty Janiszewskiej.

Gratulujemy!

left erasmus plusleft etwinningleft szkola zdrowieleft oferta szkolawolontariat z klasa

dyplom m

sus-pop-m

Scan0003

Srebrny-Certyfikat-s

solidarna szkola mm

DSC 0112 pop1

logo lepsza skola2

dobrz zaprojektowany

DSC 5289 m

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail:zespolszkol7@wp.pl

zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacjeinformacje nadanie imieniainformacje prezent podst
informacje prezent gimnaz

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

instaling certyfikat dla szkoly 5 edycja

prawo wzor rozwoj

pro familia log mmm

CEO

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

Początek strony

tlo new www 2015 j3