Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

Poznajemy grafiki T. Kulisiewicza

W środę, 20 września 2017 roku, uczniowie klasy gimnazjalnej IIID wraz z wychowawczynią, panią Anną Korniłowicz, udali s...

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

Sprzątanie Świata na Zagorzynku

W dniu 18 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, włączyli się po raz kolejny w ogólnopolską ak...

Noc Kultury - maraton poezji

Noc Kultury - maraton poezji

Sobotnia Noc Kultury, 16 września 2017 roku, „Kaliszanie piszący pod wrześniowym niebem Zagorzynka” przygotowana i zreal...

moduly-user-1 01moduly-user-1 02moduly-user-1 03

W dniu 14 czerwca 2017 roku odbyła się jedenasta edycja Miejskiego Festiwalu Filmów Obcojęzycznych realizowanego pod patronatem Prezydenta Miasta Kalisza, pana Grzegorza Sapińskiego. Współorganizatorem uroczystości było podobnie jak w poprzednich latach Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Dzięki uprzejmości pana Dariusza Grodzińskiego nakręcone filmy można było obejrzeć na dużym ekranie w sali kinowej, w której na widowni zasiadło ponad 300 osób. Rozgłosu wydarzeniu nadali dziennikarze radia ESKA, które patronuje naszemu festiwalowi już od wielu lat. 

Wyjątkowego charakteru finałowej gali dodała obecność gości, wśród których znaleźli się: Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kaliszu – pan Mariusz Witczak, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki – pan Dariusz Grodziński, Prezes Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz – pani Elżbieta Stadtmüller, publicysta i literat – pan Andrzej Zmyślony, Dyrektor Zespołu Szkół nr 7 – pani Beata Prus, Dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich – pani Anna Piotrowska – Wągrocka, Wicedyrektor Zespołu Szkół Techniczno - Elektronicznych – pani Anna Jaworska, Dyrektor Szkoły Języków Obcych – pani Karolina Zentel, przewodnicząca Rady Osiedla Zagorzynek –
pani Agnieszka Banasiak, przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 7 – pani Aleksandra Brelińska oraz pani Justyna Fułek, konsultant metodyczny Oxford Universty Press – pan Mateusz Grzesiak oraz właścicielka Szkoły Językowej Kids Club – pani Sylwia Lepsik.

W tym roku chęć udziału w festiwalu zgłosiło, oprócz 4 grup z naszej szkoły, również: Niepubliczne Gimnazjum Kaliskiego Stowarzyszenia Oświatowego EDUKATOR, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chełmcach, Gimnazjum nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie, Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu oraz Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu. Łącznie tegoroczne filmy nakręciło 96 uczniów, a zostały one zrealizowane w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Podczas gali zaprezentowano 10 nadesłanych produkcji.

W tym roku członkowie jury okazali się bardzo łaskawi dla młodych twórców i postanowili przyznać aż dwie Złote i dwie Srebrne Kamery. Zwycięzcami zostali twórcy filmów:  „NICHT NUR MORGEN”
z Gimnazjum nr 3 w Pleszewie oraz „CINIS” z Niepublicznego Gimnazjum Kaliskiego Stowarzyszenia Oświatowego EDUKATOR. Na Srebrne Kamery według jury zasłużyły produkcje: „The Bet” gimnazjalistów z  Chełmc oraz „Liked it?!” uczniów z Gimnazjum nr 3 w Pleszewie.

Dodatkowo przyznano również nagrody w następujących kategoriach:

Dla twórców filmu „Cinis” (Niepubliczne Gimnazjum KSO EDUKATOR) - za najlepsze kompetencje językowe, dla autorów filmu „Imperfections” (Gimnazjum nr 7 w Kaliszu) - za najlepszą kreację zespołową oraz indywidualną nagrodę za najlepszą grę aktorską w filmie „Cinis” dla Zuzanny Olszanowskiej z Gimnazjum EDUKATOR.

Po raz drugi w historii festiwalu jury oceniło również przygotowane przez uczniów plakaty promujące ich obrazy. W tej kategorii wyróżniono dwa z nich – „Cinis” (EDUKATOR) oraz „Shadow” (Gimnazjum nr 7).

Nie mogło też zabraknąć Nagrody Publiczności, co stało się już tradycyjnym wyróżnieniem każdej gali. Zebranym na sali widzom do gustu najbardziej przypadł film uczniów z Gimnazjum nr 7 zatytułowany „Imperfections”.

Po obradach jury i krótkiej przerwie zgromadzona publiczność wysłuchała programu słowno-muzycznego pod kierunkiem nauczyciela muzyki Gimnazjum nr 7 - pana Wojciecha Rektora. Wykonali go uczniowie: Aleksandra Bartosik z klasy IC oraz Antoni Leśniewski z klasy IIB. Zaprezentowali się indywidualnie oraz w duecie w utworach ze znanych produkcji filmowych. Były to piosenki: „If only” z filmu „Następcy”, „Somewhere Over the Rainbow” z filmu „Czarnoksiężnik z Oz” oraz „Sunrise, Sunset” ze „Skrzypka na dachu”. Ponadto recytacja utworu Boba Dylana w czterech odsłonach językowych wprowadziła zebranych w iście podniosły nastrój. Tekst przedstawili: Gabriela Tomaszewska (język niemiecki, klasa IA), Zofia Górna (język angielski, klasa IIIB), Szymon Ludwiczak (język rosyjski, klasa IA) oraz Daniel Dudek (język polski, klasa IIB).

Wykonawcą srebrnych i złotych statuetek był artysta plastyk z Liceum Plastycznego w Kaliszu, pani Ewa Ratajczyk. Mozaiki oraz statuetkę nagrody publiczności wykonała pani Magdalena Molczyk - Magdańska – nauczyciel plastyki z Gimnazjum nr 7.

Tytuły i autorzy filmów przygotowanych na tegoroczny festiwal:

 • Irrtum” – Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich (opiekun, p. Małgorzata Piwowarczyk)
 • Me, the Thief” – Zespół Szkół Elektroniczno-Technicznych (opiekun, p. Aleksandra Far)
 • Shadow” – Gimnazjum nr 7 w Kaliszu (opiekun, p. Agnieszka Sowińska)
 • Imperfections” – Gimnazjum nr 7 w Kaliszu (opiekun, p. Iwona Ignaczak)
 • Fear Aid” – Gimnazjum nr 7 w Kaliszu (opiekun, p. Ewa Wrona)
 • Atrophy” – Gimnazjum nr 7 w Kaliszu (opiekun, p. Paweł Zawadzki)
 • The Bet” – Gimnazjum w Chełmcach (opiekun, p. Eulalia Maciejewska i Anna Kornacka-Paszek)
 • Nur nicht morgen” – Gimnazjum nr 3 w Pleszewie (opiekun, p. Agata Załęska)
 • Liked it?!” - Gimnazjum nr 3 w Pleszewie (opiekun, p. Michał Ludwiczak)
 • Cinis” – Niepubliczne Gimnazjum KSO EDUKATOR (opiekun, p. Edmund Symanowicz)

Wszystkie tegoroczne produkcje filmowe oraz plakaty oceniło niezależne jury w składzie:

 • Anna Linkowska – przewodnicząca jury, absolwentka Łódzkiej Szkoły Filmowej, specjalista w dziedzinie animacji i produkcji filmowych
 • Wielisława Dankiewicz – Czajka – instruktor teatralny, germanista, specjalista w zakresie języka niemieckiego
 • Krzysztof Kwiatkowski  – specjalista w zakresie języka angielskiego
 • Bożena Remelska – aktorka kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Kama KowalewskaKulawinek – aktorka kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Maciej Grzybowski – aktor kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego

Fundatorami nagród byli:

 • Prezydent Miasta Kalisza
 • Szkoła Języków Obcych Empik School
 • Szkoła Językowa Kids Club
 • Wydawnictwo Oxford University Press
 • Rada Rodziców Zespołu Szkół nr 7
 • Rada Osiedla Zagorzynek
 • Firma FOTON

Koordynatorami tegorocznej gali byli nauczyciele języka angielskiego Gimnazjum nr 7: pani Iwona Ignaczak, pani Karolina Prętczyńska i pan Paweł Zawadzki oraz dyrektor szkoły, pani Beata Prus.

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych inspiracji i młodzieńczego zapału, który zaowocuje niepowtarzalnymi przeżyciami podczas kolejnych edycji festiwalu

left erasmus plusleft etwinningleft szkola zdrowieleft oferta szkolawolontariat z klasa

dyplom m

sus-pop-m

Scan0003

Srebrny-Certyfikat-s

solidarna szkola mm

DSC 0112 pop1

logo lepsza skola2

dobrz zaprojektowany

DSC 5289 m

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Marii Konopnickiej

ul. Karpacka 3, 62-800 Kalisz
tel.: 62 501 17 27
fax: 62 501 17 61
e-mail:zespolszkol7@wp.pl

zaufanie
grupa wsparcia razem
pogromcy konfliktowpcknasz filmfestiwal filmblog literackiblog fitness

informacjeinformacje nadanie imieniainformacje prezent podst
informacje prezent gimnaz

prawo jaszka

prawo szkola demo

prawo europa

jezyk-niemiecki-2

instaling certyfikat dla szkoly 5 edycja

prawo wzor rozwoj

pro familia log mmm

CEO

samorzad-uczniowski-white

ok-white

AIESEC New Logo mm

poczytajmy mm

Uniwersytet Dzieci logo kolor mm

czytam sobie log

uni ekon dzieciecy

maly mistrz m

Początek strony

tlo new www 2015 j3